Kategorie

Zobacz nasze Aukcje

System alarmowy OASiS (JA-80, 868 MHz)

Producent: JABLOTRON

Podziel się:System alarmowy OASIS został zaprojektowany z myślą o małych i średnich budynkach. Zmiana częstotliwości pracy na 868Mhz znacznie wydłużyła zasięgi komunikacji radiowej. Wynoszą one nawet do 300 metrów w przestrzeni otwartej.
 

Najważniejsze cechy

 • Topologia gwiazdy,
 • System bezprzewodowo-przewodowy (hybrydowy),
 • Komunikacja radiowa 868 MHz
 • Zasięg komunikacji radiowej do 300m (teren otwarty)
 • Budowa modułowa

 

Specyfikacja techniczna

 • Ilość linii przewodowych: 4 (centrala JA-82K) lub 10 (centrala JA-83K),
 • Zwiększenie ilości linii przewodowych – dzięki modułowi JA-82C: do 14 (centrala JA-82K) lub 30 (centrala JA-83K),
 • 50 adresów bezprzewodowych
  (z modułem JA-82R),
 • 2 niezależne strefy + 3-cia wspólna,
 • 50 użytkowników,
 • Pamięć 255 zdarzeń,
 • Wyjścia programowalne PgX i PgY

 

Klawiatury i sterowniki

Przegląd klawiatur systemu alarmowego OASiSNowym i niespotykanym nigdzie indziej elementem jest bezprzewodowa klawiatura LCD JA-81F. Oprócz pełnej funkcjonalności programowej posiada ona również wejście do podłączenia czujnika otwarcia oraz czytnik kart magnetycznych RFiD.

Dzięki zastosowaniu tego urządzenia w systemie alarmowym i możliwości dowolnego definiowania informacji pokazywanych na wyświetlaczu, można w prosty sposób nadzorować pracę systemu.

Aby w pełni zwiększyć wygodę instalatora, posiada również wbudowane wejście dla podłączenia komputera PC, dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać połączenie z oprogramowaniem OLink , bez konieczności dostępu do samej centrali. W przypadku gdy jest możliwość poprowadzenia instalacji przewodowej alternatywą jest szyfrator przewodowy LCD JA-80E, posiadający taką samą funkcjonalność.

Częstym problemem występującym przy realizowaniu projektu zabezpieczenia obiektu był brak zewnętrznych klawiatur dedykowanych do systemu alarmowego. Tutaj również Jablotron wyprzedził konkurencję i zaprojektował bezprzewodowy szyfrator zewnętrzny JA-80H z czytnikiem kart magnetycznych i pastylek kontroli dostępu. Dzięki temu możliwe stało się zupełne zrezygnowanie ze stref opóźnionych i sterowanie z zewnątrz.

Komunikatory (dialery)

 • Dialer JA-80X - pracujący z wykorzystaniem linii komutowanych (napowietrznych) umożliwia przesłanie informacji do centrum monitorowania oraz wysłanie nagranych przez instalatora 6 komunikatów głosowych, przesyłanych w momencie zaistnienia danego zdarzenia.

 

 • Dialer JA-80Y / JA-82Y – wykorzystujący technologię GSM/GPRS umożliwia przesłanie informacji na 8 różnych telefonów (stacjonarnych i komórkowych) i/lub transmisje danych do centrum monitorowania GSM/GPRS/CLIP. W przypadku połączenia z centrum monitorowania wykorzystywany jest protokół CID, dzięki czemu mamy pełną i dokładną informację o zdarzeniu. Dodatkowo urządzenie to daje wszechstronne możliwości zdalnego sterowania i programowania central Jablotron. Z dowolnego miejsca w świecie możemy tego dokonać dzwoniąc na numer karty SIM zamontowanej w komunikatorze lub łącząc się z nim poprze Internet, za pośrednictwem dedykowanego webserwera: www.gsmlink.cz.

 

 • Dialer JA-80V LAN / PTSN - w tym przypadku do przesłania informacji wykorzystujemy sieć internetową (LAN/WAN). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zupełnie wyeliminować koszty transmisji danych. Zdarzenia z systemu mogą być również przesłane za pośrednictwem sms-ów, a dodatkowy tor transmisji realizowany przez linię napowietrzną zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia przesłanie komunikatów głosowych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku dialera JA-80Y, tutaj również możemy połączyć się przez przeglądarkę internetową z przydzielonym adresem IP i sterować oraz nadzorować system on-line. Dodatkowo użytkownik może załączać i wyłączać inne urządzenia automatyki domowej.

 

Czujniki

 

System umożliwia zastosowania licznych bezprzewodowych czujek (ruchu, gazu, p.poż, wycieku wody), w tym również czujek nietypowych takich jaki bezprzewodowa czujka PIR z mikrofalą, czujka PIR w zbudowanym aparatem fotograficznym, bezprzewodowy kontaktron montowany pomiędzy framugą okna a skrzydłem, czy kilka typów bezprzewodowych czujek zewnętrznych.

Dodatkowo system pozwala na zastosowanie automatyki domowej, czy połączenie ochrony samochodu z ochroną domu.Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii: